top of page
Пошук

Інтенсив для координаторів Відділів організації підтримки потерпілих і свідків воєнних злочинів

  • Editor
  • 7 жовт. 2024 р.
  • Читати 2 хв

Оновлено: 15 лют.

Для координаторів новостворених Відділів організації підтримки потерпілих і свідків воєнних злочинів був проведений кількаденний навчальний інтенсив у Києві. Навчання тривало з 26 вересня по 5 жовтня 2024 року.




Разом з Людмилою Вигівською, адвокаткою, експерткою у сфері кримінальної юстиції, говорили про воєнні злочини, їх кваліфікацію та розслідування, про статуси осіб у воєнних злочинах та їх право на надання безоплатної правової допомоги. Зауважили важливість залучення адвокатів для допомоги потерпілим і свідкам, та застосування безпекових заходів для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні.


Міжнародний досвідом надання допомоги свідкам і потерпілим від воєнних злочинів поділилася Альма Тасо, психологиня, міжнародна експертка.


Станіслав Петренко, начальник відділу Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора, розповів учасникам більше про систему протидії воєнним злочинам, структуру кримінального провадження та взаємодію прокурора, слідчого та потерпілого у кримінальному провадженні, проблемні питання, які виникають при їх взаємодії.


Про сексуальне насильство у контексті воєнних злочинів та принципи супроводу потерпілих детально розповіла Ольга Чекирда, начальниця другого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані із сексуальним насильством Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора.


Разом з Наталею Заїкіною, психологинею, травмофокусованлю терапевткою учасники відпрацьовували навички надання першої психологічної допомоги, техніки стабілізації емоційного стану, та зниження емоційної напруги. Вивчали способи зниження рівня стресу, релаксації, психічної і фізіологічної саморегуляції.


Анна Козлова, психологиня у сфері розслідування злочинів за участю дітей, залучена експертка Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх ділилася знаннями про вікові та психологічні особливості дітей різного віку потерпілих та свідків, особливості спілкування з кожною віковою категорією.


Теорією аналізу ефекту від прихованих етичних повідомлень та переданих ресурсів поділилася Ірина Чорна, менеджерка проєктів, координаторка з гуманітарних питань БФ "Посмішка ЮА»


Про основні принципи системи соціального захисту та поняття «соціальні послуги» говорили з Оксаною Беднарською, координаторкою напрямку соціального супроводу БФ "Посмішка ЮА". Проаналізували існуючі соціальні програми, види допомоги по них та кейсменеджмент в рамках гуманітарного реагування в Україні.

Алгоритми взаємодії з потерпілими та про спеціальні організаційні процедури розповідала Вікторія Настіна, спеціалістка Координаційного центру підтримки потерпілих та свідків.


Ірина Чорна, менеджерка проєктів, координаторка з гуманітарних питань БФ "Посмішка ЮА» Теорія: «Аналіз ефекту від прихованих етичних повідомлень та переданих ресурсів

Крім прослуховування лекційного матеріалу, учасники/учасниці вміло працювали із запропонованими кейсами, моделювали можливі ситуації, які можуть виникнути під час їхньої роботи, знаходили вирішення в нестандартних випадках, підтримували та доповнювали один одного.


Бажаємо учасникам ефективно користуватися у роботі отриманими знаннями. Попри інтенсивність навчання та складність теми, ми раді бачити на фото посмішки учасників.

Проєкт для спеціалістів Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків воєнних злочинів реалізується Благодійним фондом «НАВКОЛО» за підтримки Відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні.




 
 
 

Comentarios


Screenshot 2022-05-25 at 20.50.37.png

Благодійний Фонд "НАВКОЛО"

Oб’єднання людей навколо спільних ідей та цінностей для синергії позитивних змін.

Напишіть нам: charitynavkolo@gmail.com

  • Facebook
  • Instagram

© 2025 Навколо

bottom of page